Biżuteria dla kobiet – znaczenia

Dla mężczyzn biżuteria to najczęściej tylko ozdoba. Nie dziwi więc fakt, że panowie często popełniają ogromny błąd, wręczając kobiecie, z którą wiążą ich jedynie przyjacielskie relacje, nieadekwatne do tej znajomości prezenty w postaci nieodpowiedniej biżuterii. Jakie znaczenie posiada biżuteria dla kobiet?

Pierścionek w prezencie

Biżuteria damska od jubilera Ergold może przyjmować różne postacie. Wśród jednak naszyjników czy też różnych kolczyków, to właśnie pierścionki są tym najważniejszym elementem damskiej biżuterii. Należy bardzo uważać, gdy się taki pierścionek wręcza kobiecie, ponieważ może ona to jednoznacznie zrozumieć, że w ciągu niedługiego czasu nastąpią z męskiej strony oświadczyny. Zrodzić to może wiele nieporozumień i przykrości.

Ryzykowne serduszko

Serduszka w różnych postaciach są nieodłączną częścią wielu elementów damskiej biżuterii. Są świetnym pomysłem, jeśli chce się coś kupić na rocznicę związku, lecz nie bardzo pasują, jeśli kupuje się je tylko przyjaciółce. I choć mężczyźni tego w ten sposób nie rozpatrują, to dla kobiet serduszko w biżuterii jednoznacznie oznacza uczucie, jakim mężczyzna je darzy. Może to oznaczać utratę takiej przyjaźni i znajomości.

Biżuteria zbyt tania

Pod żadnym pozorem nie można kobiecie wręczyć biżuterii taniej i tandetnej. Nie chodzi jednak o to, że zamiast wielkiego diamentu będzie w niej malutki, lecz o to, że kupi się biżuterię plastikową lub sztuczną. Każda kobieta odbierze to w ten sam sposób, czyli jako wyraz braku szacunku i lekceważenia jej osoby. Zdecydowanie jeden z gorszych błędów.