Mielno – skarb polskiego wybrzeża

Mielno jest dużą wsią nadmorską w północno-zachodniej Polsce. Położone jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Ulokowane na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno. Najcenniejszym walorem jest tu Morze Bałtyckie. Wspaniałe plaże oraz morska bryza sprawiają, że co roku przybywa tu wielu turystów.

Mielno jest dużym kurortem turystycznym, dlatego świetnie rozwinięte są tutaj punkty usługowe i gastronomiczne. W okolicznych restauracjach można zjeść pyszne posiłki, przygotowane przez wykwalifikowanych kucharzy. Najbardziej popularne są świeże ryby, przetworzone regularnie przez tutejszych rybaków. Przy plaży są chodniki spacerowe, przy których znajdują się liczne stragany i punkty, w których kupić można lody, przekąski, sprzęt plażowy oraz pamiątki. Sprawia to, że pobyt tutaj jest jeszcze bardziej komfortowy i wyjątkowy.

W Mielnie znajdzie się także coś dla amatorów sportów ekstremalnych. Między innymi park linowy. To świetne miejsce dla całej rodziny, na terenie znajdują się trasy o rożnej trudności, a profesjonalna obsługa sprawia, że pobyt tutaj to wspaniała przygoda. Atmosfera na wyznaczonych trasach jest pełna emocji. Każdy znajdzie odpowiednią drogę dla siebie.

W sezonie letnim plaże są strzeżone, dlatego to wspaniale miejsce na pobyt wakacyjny dla rodzin z dziećmi. Przestrzegając regulaminu i oznaczeń można czuć się bezpiecznie pod okiem wykwalifikowanych ratowników. Doskonale warunki plażowania sprawiają, że oferta kwaterunkowa jest wyjątkowo obszerna [noclegi Mielno ➪spis]. Co roku przybywa tu wielu turystów, zachwycających się urokami tego miejsca. Noclegi w miejscowości to duży wachlarz możliwości wyboru kwatery, odpowiedniej do różnorodnych oczekiwań klientów. Dostępne są pensjonaty, apartamenty, hotele oraz kwatery prywatne, słynące z wyjątkowej gościnności gospodarzy. W sezonie letnim trzeba więc pamiętać o wcześniejszej rezerwacji.

Mielno atrakcyjne jest także w chłodniejsze miesiące ze względu na odbywające się tutaj Zloty Morsów. W okolicy znajduje się Pomnik Morsa, który jest symbolem tych wydarzeń. Przyciągają one miłośników zimowych kąpieli z całej Polski i są jednym z najpopularniejszych w tej tematyce. Zloty odbywają się tu od 2004 roku, a z każdym kolejnym przybywa tu więcej turystów zainteresowanych tym przeżyciem. Jak widać, warto odwiedzić to miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>