Kąty Rybackie – jak wypoczywać w sposób aktywny?

Jeżeli coraz częściej zaczynacie zastanawiać się nad tym, czy spędzić najbliższy urlop bądź wakacje na Mierzei Wiślanej, to jest to strzał w dziesiątkę, szczególnie jeśli liczycie na otoczenie dzikiej przyrody, jak i możliwość wypoczynku w sposób aktywny. Wystarczy, że zarezerwujecie noclegi w Kątach Rybackich, a na pewno się nie zawiedziecie. Ponieważ w tym kameralnym kurorcie, jak i również pobliskiej okolicy, znajdzie się wiele możliwości aktywnego wypoczynku. W końcu umożliwia to rozwijająca się tutaj z każdym rokiem baza noclegowa [dostępna na portalu Meteora].

W samych Kątach Rybackich mamy do czynienia z przystanią żeglarską o nazwie Neptun. To tutaj cumowane są jachty oraz łodzie. Ale również w tym miejscu turyści mają niebywałą okazję do tego, żeby wypożyczyć sprzęt wodny. Wśród takich sprzętów wymienia się przede wszystkim rowery wodne, kajaki, a także łodzie, którymi można płynąć poprzez wiosłowanie. Jeśli już spędzimy cały dzień na wodach Zalewu Wiślanego, to nie ma najmniejszego problemu, by po wyczerpującej aktywności wybrać się na świeżo usmażoną rybkę w tutejszej smażalni.

Osoby, które niekoniecznie chcą zwiedzać Zalew Wiślany [zobacz na portalu Wikipedia], pływając kajakiem lub rowerem wodnym, w każdej chwili mogą wybrać się do Krynicy Morskiej. Ponieważ właśnie tutaj pojawia się niepowtarzalna okazja do tego, by zwiedzać ten niesamowity akwen za pośrednictwem łodzi turystycznej. To właśnie w tym miejscu organizowane są turystyczne rejsy. Tutaj możemy również zasięgnąć jeszcze więcej adrenaliny. Ponieważ właśnie z Krynicy Morskiej organizowane są rejsy łodzią motorową typu RIB, która osiąga bardzo dużą prędkość na wodzie. Chwile na łodzi należą do niezapomnianych. Na pokładzie nie brakuje śmiałków w różnym wieku. Nie brakuje też krzyków i pisków. W końcu jest się czego bać. Wiatr we włosach jest bardzo mocno odczuwalny.

Dla osób ceniących sobie nieco spokojniejszą formę wypoczynku również w Krynicy Morskiej zorganizowano pole do mini-golfa. To właśnie tutaj można oddać się tej dość oryginalnej w Polsce dyscyplinie sportowej. Tym bardziej, że na takie pole golfowe przychodzą nie tylko dorośli, ale również całe rodziny z dziećmi. Teraz już doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w Kątach Rybackich, jak i również na całej Mierzi Wiślanej nigdy nie będziemy narzekać, że nie mamy nic ciekawego do robienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>