Atrakcje Borska – grzyby i ryby

Turyści, którzy szukają obfitującego w skarby natury miejsca na spędzenie swojego urlopu, mogą wziąć pod uwagę pobyt na Kaszubach. W tym ciekawym i urokliwym regionie kraju w licznych jeziorkach i rzekach występuje wiele gatunków ryb, a w lasach po deszczu następuje wysyp grzybów. Nawet w tutejszym runie leśnym można znaleźć przeróżne zioła i jagody. Jeśli więc ktoś lubi wędkowanie i grzybobranie oraz potrafi przyrządzić coś pysznego ze zdobytych osobiście przysmaków, powinien skorzystać z bazy noclegowej w Borsku [➧ meteor-turystyka.pl], na terenie Borów Tucholskich.

We Wdzydzkim Parku Narodowym nie brakuje atrakcyjnych jeziorek, które łączą się między sobą. Patrząc z lotu ptaka na tutejsze akweny, zobaczy się utworzony przez nie znak krzyża. Co najważniejsze dla wędkarzy, w tych zbiornikach mieszka mnóstwo ryb z wielu gatunków. Miłośnicy ogromnych ryb ucieszą się przede wszystkim na tutejsze szczupaki, sandacze i węgorze, ale da się tu złapać także leszcze, okonki i płotki. Sporą ciekawostkę stanowią trocie, ryby uważane za słonowodne, które jednak doskonale czują się w tych kaszubskich akwenach. Dzięki tak wielkiej różnorodności łowisk i ich mieszkańców na pewno każdemu uda się złapać jakieś trofeum. Przez Bory Tucholskie prowadzą liczne szlaki turystyczne, które wyznaczono w ten sposób, aby poprowadzić spacerowiczów przez najciekawsze zakątki puszczy. Pod koniec lata, oprócz ciekawostek przyrodniczych spotykanych w okolicy, pojawia się tu dodatkowa atrakcja, czyli wysyp grzybów, które masowo zaczynają się pojawiać po deszczach. Wędrując przez las warto więc popatrzeć dookoła i pod nogi, a przy odrobinie szczęścia turystom uda się nazbierać smacznych grzybków. Najlepiej skorzystać z pomocy atlasu lub znawcy albo w ogóle zrezygnować ze zbierania blaszkowatych okazów. Po złapaniu smakowitej rybki lub nazbieraniu kosza grzybów można już przyrządzać leśny obiad. Rybka świetnie nada się na patelnię lub grill, natomiast grzyby można ususzyć lub zamarynować. Ci, którzy lubią gotować, powinni wybrać sobie ośrodek pobytowy, który udostępnia swoim gościom odpowiednią infrastrukturę, np. grill lub suszarkę do grzybów.

Dla wszystkich, którzy wykupili tu sobie noclegi, Borsk okaże się znakomitym miejscem na grzybobranie i połowy ryb. Ta piękna miejscowość na Kaszubach wyróżnia się zarówno położeniem, jak i swoimi walorami przyrodniczymi i bliskością tras turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>