Kurtka przeciwdeszczowa – jak wybrać odpowiednią?

Sezon jesienny to bez dwóch zdań okres, w którym pada zdecydowanie najczęściej. Dobrze jest być do tego odpowiednio przygotowanym i zadbać o strój, który idealnie sprawdzi się nawet w najbardziej deszczowe dni. Warto więc wiedzieć, czym należy się kierować, aby wybrać odpowiednią i przede wszystkim dobrą jakościowo, kurtkę przeciwdeszczową.

Jak powinna być idealna kurtka przeciwdeszczowa?

Na pewno należy zwrócić uwagę na jej jakość. Podstawowym kryterium jest to, że kurtka, z całą pewnością nie powinna przeciekać nawet podczas największego oberwania chmury. To dlatego tak istotne jest sprawdzanie, z jakiego materiału została ona wykonana, ponieważ na pewno każdemu, choć raz zdarzyło się kupić kurtkę przeciwdeszczową, która finalnie i tak przemokła. Kurtka przeciwdeszczowa powinna pełnić też funkcję ochronną przeciwko nadmiernemu wiatrowi (zobacz dobry przykład).

Wybierając odpowiednią kurtkę, warto pamiętać też o tym, że każda z nich ma inny stopień szczelności i ochrony przeciwko przemakaniu. Oczywiście wybierając te, które obiecują większą ochronę, można mieć pewność, że sprawdzą się one w bardziej ekstremalnych warunkach.

Zawsze należy jednak pamiętać o tym, że typowe kurtki przeciwdeszczowe, nigdy nie będą stuprocentowo szczelne i mają prawo przemoknąć po kilku godzinach solidnego deszczu.
Nie każdy wie też o tym, że odpowiednio pielęgnując i impregnując dany materiał, może on stać się bardziej szczelny, a dzięki temu wzmocnione zostaną jego właściwości wodoszczelne, co znacznie wpłynie na jakość używania kurtki.