Zabytki Myślenic – mapa atrakcji

Myślenice to niewielka lecz niewątpliwie piękna, kameralna miejscowość doskonała na wypad weekendowy ze znajomymi czy rodziną, a nawet na urlop wypoczynkowy. Nie sposób się tutaj nudzić, w okresie letnim okolica bowiem serwuje przyjezdnym wiele rozmaitych atrakcji, natomiast w okresie zimowym turyści najchętniej korzystają z pobliskiego ośrodka narciarskiego oddając się aktywnemu wypoczynkowi. Miasto przyciąga jednak jak magnes niewątpliwie przepiękna zabytkową zabudową mieszczącą się głównie, lecz nie tylko w granicach rynku. Miłośnicy zabytków nie będą się zatem nudzić.

Największym zatem zabytkiem Myślenic jest wspomniany rynek. Jego zabudowania poczęły powstawać w wieku XVII, choć historia osadnictwa na tych terenach sięga nawet XIII wieku. Na placu głównym, również można podziwiać dwa najstarsze symbole miasta. A są nimi, jak zgodnie orzekną tutejsi mieszkańcy, fontanna „Tereska”, jak i pomnik Świętego Floriana. Oba te elementy nieodłącznie wiążą się z miastem.

Niewątpliwie jednak największe zabytkowe okazy stanowić będą tutejsze zabudowania sakralne. Jednym z nich będzie pochodzący z XV wieku kościołek p. w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Ta utrzymana w gotycki stylu budowla przez wieki przechodziła rozmaite remonty i modernizacje, nie utraciła jednak po dziś dzień swego pierwotnego charakteru. Ciekawym punktem jest pochodzący z XVI wieku zajazd będący w dniu dzisiejszym siedzibą Muzeum Regionalnego. Nosi wśród tutejszych mieszkańców nazwę „Dom Grecki”, gdyż niegdyś gościł on często ormiańskich kupców zwanych przez tutejszych mieszkańców Grekami.

Baza noclegowa Myślenic skupia się głównie w centrum miasta, lecz nie tylko, również bowiem na obrzeżach znajdziemy wygodne noclegi. Myślenice i okolica posiadają w swojej ofercie piękne pensjonaty i wspaniałe hotele, które zaspokoją potrzeby najbardziej nawet wymagającej klienteli. Poza tym znajdziemy tutaj masę rozmaitej klasy kwater prywatnych oraz bardziej ekonomicznych ośrodków wypoczynkowych. Przyjezdni z pewnością nie będą również narzekać na tutejsze zaplecze gastronomiczne. Restauracje oraz bary szybkiej obsługi czynne przez okrągły tydzień serwują potrawy na najwyższym poziomie. Można tutaj zatem zasmakować doskonałej regionalnej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>