Wypoczynek na Roztoczu z najmłodszymi

Może się wydawać, że lasy, pola, rzeki i stawy nie są zbyt atrakcyjne, by wybrać się tam na wypoczynek z  małymi dziećmi. Jest to jednak błędne przekonanie. Roztocze, to miejsce stworzone dla małych podróżników.

Walory dla dzieci

Na pierwszy plan warto wysunąć tutaj walory naturalne, jakie niesie ze sobą pobyt na Roztoczu. Tutejsze świeże i orzeźwiające powietrze dotlenia organizm, sprawia, że małe dziecko lepiej funkcjonuje i bardziej wypoczywa psychicznie niż w innych miejscach. Wielu mówi, że tutejsze powietrze pobudza apetyt i wzmaga senność u małych dzieci. Oprócz tego przebywanie w środowisko naturalnym przynosi same przyjemności dla młodego organizmu. Daje możliwość przebywana na łonie natury, która wpływa na rozwój wrażliwości dziecka, umiejętności doceniania darów natury, uczy także zaradności i rozwija wyobraźnię.

Miejsce do spania

Małe dzieci często boją się lub nie chcę spać w nowym miejscu. Warto zatem wcześniej dowiedzieć się o noclegach na Roztoczu, które chcemy wybrać. Baza noclegowa w tym regionie pozwala na przebieranie w roztoczańskich ofertach noclegowych (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,roztocze,58.html). Małe pokoje, duże apartamenty, własna kuchnia, oddzielna sypialnia, łączona sypialnia z dziećmi, łóżeczka dla niemowlaków, łazienki dostosowane dla najmłodszych, place zabaw na terenie ośrodków gościnnych- to wszystko można znaleźć w pensjonatach, agroturystyce, domkach letniskowych. Jest tutaj w czym wybierać. Najlepiej wziąć pod uwagę dwa lub trzy warianty wyszukane w  internecie i sprawdzić osobiście. W takich sposób na pewno nie będziemy rozczarowani.

Atrakcje

Dla dzieci najbardziej atrakcyjne będą z pewnością kąpieliska i plaże. Znajdziemy je w Krasnobrodzie, Zwierzyńcu, Józefowie, Janowie Lubelskim, Majdanie Sopockim, w Hutkach i wielu innych pobliskich miejscowościach. Wszędzie jest dużo piasku, czysta woda, zapewniona ekipa ratowników. Najbardziej uwielbiany przez małe dzieci jest Zalew w Krasnobrodzie. Mieści się tam królestwo zabaw dla najmłodszych, łącznie ze zjeżdżalniami, wesołym miasteczkiem, parkiem linowym i innymi atrakcjami. Ciekawą atrakcją, z której często korzystają rodzice z dziećmi są miejsca, w których można obejrzeć zwierzęta. Warto więc wybrać się do Parku Dinozaurów w Krasnobrodzie, Zagrody Zwierząt Egzotycznych w Zwierzyńcu, a także do ptaszarni lub stadniny.

Jedno przemyślenie nt. „Wypoczynek na Roztoczu z najmłodszymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>