Wizyta w Trójmieście – zwiedzamy Sopot

Wizyta w Trójmieście nie może obyć się bez zwiedzania Sopotu – jest to najmniejsze miasto z całej aglomeracji. Jest tu jednak bardzo wiele miejsc, która są godne naszej uwagi. Dlatego zapraszamy na krótki przegląd interesujących punktów, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Sopocie.

GARŚĆ INFORMACJI WSTĘPNYCH Zanim zabierzemy się za zwiedzanie Trójmiasta, musimy najpierw do niego dojechać i znaleźć odpowiednie noclegi. Trójmiasto jest bardzo dobrze skomunikowane, a baza noclegowa bogata – nie powinno być więc z tym najmniejszego problemu. Zachęcamy jednak do wcześniejszego zarezerwowania noclegów ze względu na to, że miasto jest popularną destynacją wśród turystów – w środku sezonu wysokiego możemy mieć więc trudność ze znalezieniem wolnego pokoju. Jeżeli chodzi o transport, to dojedziemy tu z każdego większego miasta w Polsce zarówno samochodem, jak i pociągiem czy autobusem. Komunikacja na miejscu jest bardzo dobrze rozwinięta, więc turyści mogą poruszać się swobodnie.

SOPOCKIE MOLO NA DOBRY POCZĄTEK Swoją wizytę w Sopocie warto zacząć od przywitania z morzem. Adekwatnym miejscem do tego będzie oczywiście sopockie molo – symbol miasta. Jest to najdłuższe molo w Polsce – warto więc przespacerować się po nim i podziwiać piękne widoki. Kolejnym krokiem niech będzie spokojny spacer po Placu Zdrojowym, a następnie ulicą Bohaterów Monte Cassino – najbardziej znaną z sopockich ulic. Jest ona potocznie zwana Monciakiem. Możemy tutaj odpocząć i zatrzymać się na filiżankę kawy w jednej z kawiarni lub zjeść pyszny obiad. Warto obejrzeć z bliska Krzywy Domek, który jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Sopocie. Obowiązkowym punktem wycieczki jest też Opera Leśna – znana nam doskonale z licznych festiwali, odbywających się w tym miejscu. Miejscem, którego nie możemy ominąć jest też cmentarz żydowski, pochodzący z początków XX wieku. Możemy tutaj poczuć kulturę Żydów polskich.

Sopot, mimo że jest najmniejszym z aglomeracji Trójmiasta, jest interesującym miastem. Warto zagłębić się w jego historię i przespacerować ulicami. Będzie to z całą pewnością udana wycieczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>